Yeni yılda yeni yüzüyle seyircisiyle buluşacak olan Star TV, yeni yılın ilk gününde iki filmi televizyonda ilk kez yayınlıyor.

2009'un en başarılı animasyonlardan 'Up' (Yukarı Bak) Düşler Sineması Kuşağı'nda, dünyanın sonunu konu alan '2012' ise Pazar Gecesi Sineması'nda TV'de ilk defa ekrana gelecek.

Up
Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen’ın hikayesinin anlatıldığı bir komedi.

Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel’ı.

Yönetmen: Pete Docter, Bob Peterson
Oyuncular: Edward Asner, Jordan Nagai, Bob Peterson

2012
2012, dünyanın sonunu getiren global bir felaketin ardından, kurtulanların kahramanca mücadelelerini anlatan destansı bir macera.

Asırlar önce, Mayalılar bize takvimlerini bıraktılar. Üstelik bu takvimin bir son günü vardı ve bunun anlamı açıktı. O günden beri, astrologlar onu keşfettiler, numeroloji uzmanları kehanet için takvimden şifreler çıkardılar, jeologlar dünyanın o zaman vadesinin dolacağını söylediler ve hatta hükümet bilimcileri bile dünyayı 2012'de bekleyen devasa çaplı afeti yadsıyamıyorlar. 2012 geldiğinde bileceğiz ki uyarıldık.

Tarihte daha önce hiçbir kültürde, farklı dinde ve bilim insanları ile devletler arasında bir yıl bu kadar belirgin bir şekilde önem taşımamıştır.

Yönetmen: Roland Emmerich
Oyuncular: John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet