TV'deki mesaj hayatını kararttı

İstanbul'da yaşayan genç kadın, bir televizyondaki arkadaşlık mesajıyla tanıştığı kişiyle buluşmak için Adana'ya geldi. Fuhuş çetesinin eline düşen kadın 4 ay sonra kurtulabildi.

Haberler 29.10.2010 - 10:07

27 yaşındaki F.A, İstanbul'da yaşıyordu ve bir televizyon kanalındaki arkadaşlık mesajları aracılığıyla Adana'dan kendisini Tamer olarak tanıtan kişiyle tanıştı. F.A, bir süre sonra Tamer'le buluşmak için ailesinden habersiz Adana'ya gitti.

Tamer isimli kişiyle buluşan genç kadın, Yumurtalık ilçesinde birden genç adamın ortadan kaybolduğunu ve kendisinin de Ş.Ş. isimli bir kadınla tanıştığını söyledi.

Fuhuş çetesinin eline düşen F.A, yaşadıklarını şöyle anlattı:

''Beni kemerle dövdüler, kollarımda sigara söndürüp, zorla fuhuş yaptırdılar. Durumumu anlattığım müşteriler de şikayetimi Ş.Ş'ye söylediler. Bunun üzerine de çok kez dayak yedim.''

Birçok kez fuhuş yapmaya zorlandığını anlatan F.A, ''Adana'ya geldiğimizde Ş.Ş'ye baklava almak istediğimi söyledim. O da bana 10 lira vererek, gidip almamı söyledi. Ben de bu fırsattan yararlanarak, 5 Ocak Polis Merkezi'ne sığındım'' dedi.

F.A, bir gazetecinin sorusu üzerine, evden zengin olma ve farklı bir yaşantı sürme hayalleri kurduğu için kaçtığını söyledi.

Genç kadının polis ekiplerine sığınmasının ardından Adana polisi, geniş çaplı operasyon başlattı. Operasyonda fuhuş çetesi lideri Ş.Ş. ile olaya karıştıkları ileri sürülen M.B, R.Y, Z.K. ve E.A. gözaltına alındı. Bu arada, polis Tamer isimli kişiyi arıyor.

Sayfa Yükleniyor...