Twitter’da ‘oy vermeyeceğim’ kapışması

Mikroblog ağında 'akpyeoyvermeyecegim' etkiketini kullananlarla 'chpyeoyvermeyecegim' diyenler arasında trend yarışı başladı.

Haberler 20.05.2011 - 16:11

Twitter’da ‘oy vermeyeceğim’ kapışması

Halk ayaklanmalarından depremlere akşam yenen yemekten siyasi görüşlere, olan biten herşeyin anında paylaşıldığı sosyal ağlarda şu sıralar elbette en çok seçim konuşuluyor. İlginç trendlerin ortaya çıktığı mikroblog ağı Twitter, siyasilerin de sıkça kullandığı mecralardan.

Twitter’daki küresel trendler arasında, parti muhalif ve savunucularının dahil olduğu atışmalar ön sırada yer alıyor. Son örnek, küresel çapta ilk sıraya yükselen #akpyeoyvermeyecegim etiketiyle mesaj yayınlayanların #chpyeoyvermeyecegim diyenlerle rekabeti.

İktidar muhaliflerinin başlattığı Twitter eylemi, katılımcıların hangi konuda olursa olsun gönderdikleri mesajlara #akpyeoyvermeyecegim ‘hashtag’i, yani ‘ilgi etiketi’, eklemeleriyle oluştu. Etiketler hızla yayılınca, #akpyeoyvermeyecegim etiketi tüm dünyada en çok bahsi geçen Top 10 trend listesinin zirvesine yerleşti.

Buna elbette iktidarı savunan kitlelerden karşı atak geldi. Yeni yayılmaya başlayan #chpyeoyvermeyecegim etiketi henüz listeye giremedi ama en azından trendleri arasında yakında görüneceği kesin.

Sayfa Yükleniyor...