Twitter’ın değeri 1 milyar dolara yükseldi

Popüler mikroblog platformu beş yatırımcıdan 100 milyon dolar daha finansman buldu.

28.09.2009 - 15:16

Twitter’ın değeri 1 milyar dolara yükseldi

Dünyanın en popüler mikroblog portalı Twitter, beş yatırım kuruluşundan önemli ölçüde finansman sağladı. Firmaca doğrulanmasa da 100 milyon dolar olduğu söylenen finansman, firmanın değerini 255 milyon dolardan 1 milyar dolara yükseltti.

Uzun süre para kazanmadan yaşamaya çalışan Twitter’ın yöneticileri en son geçen Şubat ayında 35 milyon dolar dış kaynak bulmuş, bu da firmanın değerini 255 milyon dolara getirmişti.

Twitter’ın kurucu ortaklarından Evan Williams’ın blogunda verdiği haberde “Yolculuk daha yeni başladı” diyerek kendi vizyonlarını paylaşan beş yatırımcı firmaya teşekkür etti ancak yatırım miktarını belirtmedi.

Abonelerin sadece 140 vuruş (klavyeye her dokunuş) uzunluğunda mesaj ve linklerle iletişim kurabildiği Twitter platformunun bugün dünya çapında 45 milyon üyesi bulunuyor.

Siteye hala ilan alınmıyor ancak kullanıcı sözleşmesinde sitenin reklamlara açık olduğuna ilişkin değişiklikler yapıldı. Sağlanan finansman, popüler platformun ilan geliri konusunda yatırımcıların çok umutlu olduğunu gösteriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...