U2 3D

İlk canlı aksiyon dijital 3-D fimi, "U2 3D", izleyicilere dünyanın en popüler müzik grubunun verdiği bir stadyum konserinin heyecan verici enerjisini hissettiren benzersiz bir sinemasal deneyim.

13.03.2009 - 10:19

U2 3D

Catherine Owens ile Mark Pellington’un yönettiği ve Bono, Adam Clayton, Larry Mullen Jr. ile U2’nin oynadığı U2 3D, vizyona girdi.

Dünyanın en ünlü grubu tarafından 2006 yılında “Vertigo” konser turu kapsamında Güney Amerika’da, Meksiko City, Sao Paulo, Santiago, ve Buenos Aires’de gerçekleşen 7 stadyum konserinde, dijital 3 boyutlu kameralar ile çekilen görüntülerinden oluşan film sizi stadyum konserlerinin heyecan veren enerjisinin içine çekiyor. Üstün dijital 3 boyutlu görüntü teknolojisi ve multi-kanal dijital surround ses sistemi ile birleştiğinde olağanüstü gerçeklik duygusu ile kendinizi U2 konserinin tam ortasında hissedebilirsiniz.

U23D tüm aşamalarında; çekim, kurgu ve gösterim; 3D teknolojisi kullanılan ilk film olma özelliğini de taşıyor. Bu filmin çekimi için dünyadaki tüm 3D kameraları aynı anda kullanılmış.

Sahne arkası röportajlar ve kamera arkası fotograflar gibi geleneksel “konser filmi” öğelerinden akıllıca kaçınan U23D tam aksine tüm dikkatleri konser üzerinde topluyor.

Kendinden geçmiş kalabalığın görüntüleri bir yana, film sizi bir konserde nerede olmak isterseniz orada hissettirecek: müzisyenlere mümkün olduğunca yakın yerde. Gerçekten de o kadar yakınında olacaksınız ki, kamera ilk kez Bono’nun üzerine çevrildiğinde, mega-starla burun buruna geleceksiniz.� Kameralar o kadar yakın çekim yapıyor ki, The Edge’den damlayan bir ter damlacığını dahi açığa çıkarıyor.

U2 3D’yi izlerken sahnede U2 ile birlikte söyleyeceğiniz şarkılar arasında ; “Pride (In the Name of Love),” “New Year’s Day,” “Sunday Bloody Sunday,” “Miss Sarajevo,” “Where the Streets Have No Name,” “With or Without You,” “Bullet the Blue Sky” , “One”’ , “Beautiful Day,” “Love and Peace or Else,” “Vertigo,” “Sometimes You Can’t Make It On Your Own” ve “Yahweh” bulunuyor.

Tür: Müzik
Yapım: ABD 2007 85 dakika (Renkli)
Dil: İngilizce
Internet adresi: www.u23dmovie.com/

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...