UBER sürücülerinden 'taksici şiddeti' protestosu

UBER sürücüleri, taksicilerin bir UBER sürücüsünü darp ettiği gerekçesiyle İstanbul Havalimanı yolu üzerinde eylem yaptı.

Haberler - İHA 21.05.2019 - 01:42

UBER sürücülerinden 'taksici şiddeti' protestosu

UBER sürücüleri, Havalimanı’nda çalıştığı sırada taksiciler tarafından saldırıya uğrayan arkadaşları için İstanbul Havalimanı yolu üzerinde bir araya geldi.

Yüze yakın araçla burada toplanan UBER sürücüleri, taksiciler tarafından edilen meslektaşlarına yapılan saldırıyı ‘Taksici terörüne son verilsin' sloganları ve alkışlarla protesto etti. Grup daha sonra basın açıklaması yaptı. 

Grup adına açıklama yapan Metin Kaya, “Bugün meslektaşımıza bir darp girişimi oldu. İstanbul Havalimanında sadece transfer ve VIP araçların bulunacağı noktada taksiciler kaçak giriş yaparak arkadaşlarımızın bulunduğu yere gelip meslektaşımız olan bir arkadaşımızı darp ettiler. O arkadaşımız şu an hastanede yatmakta. Kazanmış olduğumuz davalardan hiçbir sonuç alamıyoruz. Ondan ötürü çok büyük sıkıntı içerisindeyiz. Araçlarımız haksız yere bağlanmakta ve binlerce lira ceza yemektedir. Buna artık dur demelerini istiyoruz. Yetkililerin bizi görmesi ve duymasını istiyoruz. UBER’cilerin burada olduğunu ve İstanbul halkı için çalıştığını bilmelerini istiyoruz. Yaklaşık 100 bin kişilik bir aileyiz. Arkadaşlarımızla beraber mağdur durumdayız. Bir an önce bu haksızlığa dur denilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından UBER sürücüleri araçlarla konvoy yaparak buradan ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...