Üç bilezik çalıp, taksiyle kaçtılar

İstanbul’un Eyüp ilçesinde bir kuyumcudan değeri 3 bilezik çalan 2 soyguncu, taksiyle olay yerinden kaçtı. Soyguncular indikten sonra başka müşteriler alan taksi, polis tarafından durduruldu. Bu sırada taksite bulunan baba ve kızı büyük korku yaşadı.

Anadolu Ajansı 02.07.2014 - 13:32

Üç bilezik çalıp, taksiyle kaçtılar

Yeşilpınar Mahallesi’ndeki bir kuyumcuya giren şapkalı 2 şahıs, silah çekerek altınları istedi.

Kuyumcuda bulunanlar direnerek, altınları vermek istemedi. Bunun üzerine soygunculardan biri, havaya bir el ateş ederek, kuyumcuyu korkutmak istedi. Ancak kuyumcu geri adım atmayarak, altınları vermemekte direndi.

Kuyumcu, altınları zorla almak isteyen soygunculardan biri ile boğuşmaya başladı. Bu sırada diğer soyguncu, yaklaşık 10 bin lira değerindeki 3 bileziği alarak cebine koydu.

Yoldan geçen bir taksiye binen zanlılar olay yerinden uzaklaştı. Bir süre sonra taksiden inen iki soyguncu, yaya olarak kaçtı.

Taksici ise müşteri olarak bir baba kızı taksiye alarak, Eyüp'e hareket etti. Görgü tanıklarının ifadesiyle soyguncuların taksi ile kaçtığını öğrenen polis, kısa sürede taksinin gittiği istikameti belirledi.

Polis, taksiyi, Eyüp kavşakta iki taraftan sıkıştırdı. Emniyet ekiplerinin, taksinin etrafında toplanması üzerine babayla kızı korku dolu anlar yaşadı.

Taksi şoförü ile baba ve kızı, bilgilerine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü. Emniyet ekipleri, kuyumcuda incelemelerde bulundu.

Polis, taksicinin verdiği bilgiler doğrultusunda zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...