Üç çocuğunu kurtardı, kızıyla can verdi

İstanbul'da bir aile dramı yaşandı. Üç çocuğunu evdeki yangından kurtaran baba 4’üncü çocuğu için yanan eve girince kızıyla beraber öldü. Eşiyle birlikte 3 yaşındaki kızını kaybeden anne sinir krizi geçirdi.

12.04.2012 - 08:21

Üç çocuğunu kurtardı, kızıyla can verdi

Sekiz çocuklu Aktürk Ailesi, 1 ay önce İstanbul Ataşehir Esatpaşa Mahallesi Yeşilova Sokak’taki Tüfekçioğlu Apartmanı’nın birinci katına taşındı. Dün sabah ailenin büyük çocukları Seyran (23), Dilan (18) ve Müzeyyen Aktürk (20) işe, 14 yaşındaki Osman Aktürk ise okula gitti. 3 yaşındaki Nisanur çizgi film seyretmek için televizyonu açtığı sırada, kulakları sağır eden bir patlama meydana geldi.

Patlama sonrası başlayan yangın kısa sürede tüm evi sardı. Baba Raşit Aktürk (50), eşi Hülya Aktürk (37) ile birlikte 4 yaşındaki Emre, 6 yaşındaki Reşit ve 11 yaşındaki Ömer Aktürk’ü dışarı çıkarabildi.

KIZI İÇİN DÖNDÜ
Garson baba, hemen patlamanın olduğu odada kalan Nisanur’u da kurtarmak için geri döndü. Ancak en küçük kızıyla birlikte alevlerin arasından çıkamayarak feci şekilde can verdi. Saçları yanan anne ise dışarıda sinir krizleri geçirdi. Acı haberi işyerlerinde ve okulda alan diğer kardeşleri, koşarak geldikleri olay yerinde sakinleştirmek mümkün olmadı. Çocuklarıyla birlikte hastaneye kaldırılan anne Hülya Aktürk, “Yatak odasındaydık. Patlama oldu. Evi alevler sardı. Eşimile 3 çocuğumuzu çıkardık. Nisanur evde kalmıştı. Eşimtekrar içeri girdi ama dönemedi” dedi. Yapılan ilk incelemede patlamaya sızan doğalgazın neden olduğu bildirildi.

Yangında eşiyle birlikte 3 yaşındaki kızı Nisanur’u kaybeden anne Hülya Aktürk sinir krizi geçirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...