Üç gencin cesedi 106 gün sonra bulundu

Elazığ'da kendilerinden 106 gündür haber alınamayan 3 gencin cesedi, hastane karşısındaki tek katlı metruk bir evde bulundu.

Anadolu Ajansı 21.02.2014 - 11:22

Üç gencin cesedi 106 gün sonra bulundu

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındaki tek katlı metruk evde 3 erkek cesedi bulundu.

Cesetlerin 6 Kasım'da evlerinden ayrıldıktan sonra kendilerinden haber alınamayan Mehmet Tağ (19), Zülküf Bal (17) ve Burak Çiçek'e (19) ait olduğu belirlendi.

Cesetler, incelemelerin ardından Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

İŞLEK: ZEHİRLENME GİBİ GÖRÜLÜYOR
Bu arada, konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, ilk değerlendirmelere göre olayda cinayet izinin görülmediğini bildirdi.

İşlek, "Zehirlenme gibi gözüküyor ama otopsi neticesinde belli olacak" ifadesini kullandı.

ÇATAL: UYUŞTURUCU DÜZENEKLERİ BULUNDU
Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal ise yaptığı yazılı açıklamada, "Olay yerinde yapılan incelemede sönmüş kömür mangalının mevcut olduğu, uyuşturucu düzeneklerine rastlanıldığı, cesetler üzerinde yapılan ilk harici muayenede darp-cebir, bıçak ve silah yaralanmasına rastlanılmadığı, klasik otopsi işlemlerinin hala devam ettiği, ölüm nedenlerine ilişkin her türlü ihtimallerin araştırıldığı, ilerleyen süreçte olayla ilgili bilgilendirmenin devam edeceği hususu kamuoyuna duyurulur” ifadeleri kullandı.

ÖZEL EKİP OLUŞTURULMUŞTU
6 Kasım 2013'te evlerinden ayrıldıktan sonra kendilerinden bir daha haber alınamayan Mehmet Tağ, Zülküf Bal ve Burak Çiçek'in bulunması için emniyette özel bir ekip oluşturulmuştu.

Özel ekip, aylardır kayıp gençlerin bulmaya çalışıyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...