Üç kız kardeşin hazin sonu

Bursa’da 3 kız kardeş, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.03.2010 - 11:31

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde oturan İzzet Ünal, sabah namazı için uyandığında yaşları 21,19 ve 17 olan kızları Gurbet, Fatma ve Ayşe'nin birlikte yattıkları odanın ışığının açık olduğunu fark etti.

Baba Ünal, kapıyı açtığında üç kızını da yerde hareketsiz halde buldu. Yüksek İhtisas Hastanesi’ne götürülen üç kız kardeşin öldüğü belirlendi.

Yapılan incelemede, kız kardeşlerin odalarındaki sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlendi. Kardeşlerden Gurbet ve Fatma Ünal'ın Erikli Mahallesi'ndeki bir konfeksiyon atölyesinde işçi olarak çalıştıkları, Ayşe Ünal'ın ise Haşim İşçan Lisesi son sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Baba İzzet ve anne Mecburiyet Ünal ile başka odada yatan 3 erkek kardeşin ise sobadan sızan gazdan etkilenmedikleri kaydedildi. Üç kız kardeşin cesetleri, otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Cenazeler, otopsinin ardından Ulus Mahallesi'ndeki Merkez Camisi'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Sayfa Yükleniyor...