Uçağa kaçak binmeyi başardı

İsrail'den sınır dışı edilen bir yolcunun  İstanbul – New York seferini yapacak olan uçağa kaçak olarak bindiği açıklandı. Olay nedeniyle uçak 3 saat sonra kalkabildi.

24.07.2013 - 08:06

Uçağa kaçak binmeyi başardı

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir skandal yaşandı.

İsrail’den sınır dışı edilen ve İstanbul’a gelen A.S.K., Atatürk Havalimanı’nda 226 numaralı körük kapısında bulunan Delta Havayolları’nın İstanbul-New-York uçağına kaçak olarak girdi.

20 gün önce görevlilerin dikkatsizliği nedeniyle yaşanan olay, tüm koltukların dolu olması nedeniyle A.S.K’nin ayakta kalmasıyla anlaşıldı. Körükten ayrılan uçak geri döndü, kaçak yolcu polise teslim edildi ve uçak 3 saat gecikmeyle havalanabildi.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nin, olayla ilgili açıklamasında şunlar kaydedildi:

"A.S.K'nin Transit Kontrol Noktası'ndan buradaki personelin dikkatsizliği sonucu Dış Hatlar Gidiş Katı arındırılmış alana geçiş yaptığı, buradan 226 numaralı körük kapısına gittiği, bu kapıda pasaport-boarding kart eşleştirmelerinden sorumlu Gözen Security Özel Güvenlik Şirketi'nin bir personeli ile aynı kapıda görevli Havaş Yer Hizmetleri personellerinin yapmış oldukları kontrollerde, yanında pasaportu ve uçuş kartı olmaksızın şahsın uçağa girmesine engel olamayarak güvenlik zafiyetine sebebiyet verdikleri tespit edilmiştir."

Açıklamada, söz konusu olayla ilgili TGS Yer Hizmetleri personelleri, Gözen Security Özel Güvenlik, Gözen Havacılık personelleri ile Havaş yer hizmetleri personelleri hakkında gerekli idari soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...