Uçak kazasında şehit olan üç asker için Eskişehir'de tören

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan üç asker için Eskişehir'de tören yapıldı.

Anadolu Ajansı 18.01.2018 - 13:41

Uçak kazasında şehit olan üç asker için Eskişehir'de tören

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna dün gece konulan Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa, Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ve Teknisyen Kıdemli Astsubay Başçavuş Ömer Kadir Arlı’nın Türk bayrağına sarılı tabutları, buradan törenin gerçekleştirileceği Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığına getirildi.

Şehitlerin naaşları, tören düzenlenen hangarda hazırlanan yerlerine konuldu.

Bu sırada 39 yaşındaki şehit Hava Pilot Binbaşı Karamustafa'nın eşi Meryem Karamustafa ve kızları Öykü ile Masal, 34 yaşındaki Hava Pilot Yüzbaşı Odabaşı'nın eşi Özlem Odabaşı ve oğulları Rüzgar, 39 yaşındaki Teknisyen Kıdemli Astsubay Başçavuş Arlı'nın eşi Berna Arlı ile çocukları Ömer ve Duru ile şehitlerin diğer yakınlarına, tören alanındaki yerlerini alırken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri eşlik etti.

Törende, saygı duruşunun ardından şehitlerin öz geçmişleri okundu.

Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşan 1. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Erdoğan Gür, “Onur ve şeref dolu bir hayatın sonunda uğruna kanlarınızı döktüğünüz şanlı bayrağımızın gölgesinde bulunduğunuz şu anda, sizleri 'ruhlarınız şad olsun' duygularıyla ebediyete uğurluyoruz" ifadelerini kullandı.

Törene, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı ile diğer ilgililer katıldı.

Şehit Hava Pilot Binbaşı Karamustafa ve şehit Hava Pilot Yüzbaşı Odabaşı'nın Türk bayrağına sarılı naaşları uçakla, memleketleri Ordu'ya gönderildi.

Şehit Teknisyen Kıdemli Astsubay Başçavuş Arlı'nın naaşı ise Eskişehir Reşadiye Camisi'nde öğleyin kılınacak namazın ardından Vişnelik Hava Şehitliği'ne defnedilecek.

Sayfa Yükleniyor...