Uçakta kavgaya ramak kaldı

THY uçağındaki gerginlik pilotun konuşmalarına yansıdı: "Polisler arka tarafta, yolcular inmek istemiyor. Palas pandıras indirecekler, bilginize..." Hostes ise "Güreşçiler 'Bunların ağızlarını burunlarını kırarız' dediler, çok çatışma olacağı kulağıma geldi" diyor.

18.02.2011 - 15:59

Uçakta kavgaya ramak kaldı

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Minsk seferini yapacak uçağından alkollü iki kişinin indirilmesinin ayrıntıları ortaya çıkıyor.

Belaruslu iki kişi, uçakta bulunan Türk Grekoromen Güreş Milli Takımı kafilesine sataşırken gerginlik pilot ile harekat merkezi arasında geçen diyaloglara yansıdı.

Kaptan Pilot, Beyaz Rus yolcuların küfür ettiklerini ve rahatsızlık verdikleri belirterek uçağı uygun bir yere park etmeye çalıştı.

THY uçağının kaptan pilotunun konuşmalarında şunlar geçti:

"İki yolcu etrafa küfrediyormuş, hakaret ediyormuş. Diğer yolcular şikayetçilermiş, taksiye başladıktan sonra bildirdi, indireceğiz herhalde, çok büyük rahatsızlık veriyorlarmış, güreş federasyonu başkanı da şikayet ediyor.

Kokpit önüne kadar gelmiş federasyon başkanı, kabin amirine 'Eğer indirmezseniz şikayet edeceğim' demiş. Nasıl bir enteresan durum bilemiyorum ama şu an taşkınlıkları azalmış, sarhoşmuşlar yalnız. Arka taraftan da diğer yolculardan şikayet geldi pist başına girmeden dönüyoruz."

Bir hostes ise şunları söylüyor: "Güreşçiler 'Bunların ağızlarını burunlarını kırarız' dediler, çok çatışma olacağı kulağıma geldi. Havada arbede yaşanabilir."

Konuşmaların devamında pilotun bu yolcuların uçağa bindirilmesine nasıl izin verildiği yer alırken "Bu yolcuların yolcu hizmetlerinden bilet gişelerinden buraya kadar nasıl geldiği meçhul. Yani kaynağı bunun bilet kesim ve yolcu hizmetleri bakın... Bu yolcular hakikaten inmek istemiyorlar. Bunların uçağa getirilmesi bir olay zaten... Polisler arka tarafta, yolcular inmek istemiyor. Herhalde palas pandıras indirecekler, bilginize..."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...