İstanbul'da kar üçüncü günde de TEM'i kapadı

İstanbul'da 3'üncü gününe giren kar yağışı ulaşımda aksamalara neden olmaya devam ediyor, TEM Otoyolu geçici bir süre yine trafiğe kapandı.

19.02.2015 - 11:32

İstanbul'da kar üçüncü günde de TEM'i kapadı

İstanbul'da Büyükçekmece-Mahmutbey arasındaki TEM Otoyolu, zincirsiz tırların hareket edememesi nedeniyle geçici süre trafiğe kapandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kar yağışı gece boyu tipi şeklinde devam etti.

Büyükçekmece-Mahmutbey arasındaki TEM Otoyolu, zincirsiz TIR'ların hareket edememesi nedeniyle geçici süre trafiğe kapandı.

Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları'nın kontrolündeki bölgeye takviye olarak kar küreme araçları, itfaiye ile çok sayıda vinç gönderildi.

Bariyerleri keserek ters istikametten bölgeye ulaşan ekipler, TIR'ları çekerek yolu trafiğe açtı. Vinçlerin yanı sıra itfaiyenin Koca Yusuf ve Hızır Güç gibi doğal afet araçları çok sayıda TIR'ı çekerek yolun açılmasına destek verdi.

TIR'da uyuyan sürücüler zabıta ekipleri tarafından anons yapılarak uyandırıldı.

TEM Mahmutbey-Hadımköy gişeler arası her iki yönde trafik kontrollü olarak sağlanıyor. Bölgede kar kalınlığı yer yer 75 santimetre ölçüldü.

189 AĞAÇ DEVRİLDİ

Son iki günde tipi ve kar ağırlığı nedeniyle birçok semtte 189 ağaç devrildi. Ağaçlar, itfaiye ile Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kaldırıldı.

Trafikte kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için bölgelere mobil büfeler gönderildi. Buralardan vatandaşlara sıcak çorba, kumanya, çay ve su dağıtıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, itfaiye, zabıta, park ve bahçeler ile atık yönetim müdürlüğü ekipleri kışla mücadele çalışmalarını 4 bin 815 personel ve bin 28 araçla sürdürüyor.

Ekipler, yolların açık tutulması ve buzlanmayı önlemek için son 24 saatte 18 bin 543 ton tuz ve 926 ton solüsyon kullandı.

Atık Yönetim Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, meydanlarda, ana arter, yaya üst geçitleri ile metrobüs yaya üst geçitlerinde elle küreme, tuzlama ve saçakları temizleme çalışması yapıyor.

Sokakta kalan 437 vatandaş Zeytinburnu Spor Kompleksi'nde misafir ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...