Uğur Dündar: Gökçek'in sözleri tehdit

Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Sincan'daki konuşması ile kendisini açıkça tehdit ettiğini savundu.

NTV Haber 22.03.2009 - 16:07

Uğur Dündar: Gökçek'in sözleri tehdit

Gökçek, AKP'nin Sincan mitinginde, "Seçimden sonra, ben Melih Gökçek isem, Mehmet Ali Birand ve Uğur Dündar'a bu Türkiye dar gelmezse, bana yazıklar olsun" dedi; "Seçimlerden sonra bunları da tarih yapmak bize nasip olur" ifadesini kullandı.

Gazeteci Uğur Dündar, "Gökçek'in bu sözleri açık tehdit" diyerek tepki gösterdi.

Dündar şunları söyledi:

“Melih Gökçek kısa pantolonla dolaşırken ben bu ülkede, hem de ülkenin en gidilmez köşelerinde. memleketin sorunlarının halk tarafından bilinmesi için uğraş veriyordum. Ben 40 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bir siyasetçinin, 40 yıllık bir gazeteciye bunları söyleyebilmesi için tüm dengelerini yitirmiş olması ve ne söylediğini fark etmiyor duruma düşmesi lazım.”

Gökçek’e hakaret etmediğini ve iftira atmadığını belirten Dündar, şöyle konuştu:

“Şunu bütün kamuoyuna duyuruyorum: ‘Ona dünyayı dar edeceğim’ sözü çok net, çok açık bir tehdittir. Bugünden itibaren, şu dakikadan itibaren, -ki günlerdir susuyordum- artık iş öfkeli toplumlara hedef göstermeye gelince, susmamak bir görev olarak benim için söz konusudur. Benim başıma bir şey gelirse, benim ailemin, çocuklarımın başına bir şey gelirse tek sorumlusu vardır o da Melih Gökçek’tir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...