Bakan Varank: Ülkemizin hem doğusunda hem batısında çok kirli bir al, ver tezgahı kuruluyor

Diyarbakır'da konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ''Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Ülkemizin hem doğusunda hem batısında çok kirli bir al, ver tezgahı kuruluyor. FETÖ'nün cesaretlendirdiği CHP, İYİ Parti, Saadet üçlüsüne sözde resmi olmasa da HDP de eklendi'' ifadelerini kullandı.

Haberler - NTV Haber 15.02.2019 - 11:48 | Son Güncelleme : 15.02.2019 - 12:14

Bakan Varank: Ülkemizin hem doğusunda hem batısında çok kirli bir al, ver tezgahı kuruluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen, "Uluslararası İslam Bilim Tarihi ve Fuat Sezgin Sempozyumu"nda bir konuşma yaptı.

''Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var'' diyen Bakan Varank, özetle şu ifadeleri kullandı:

''Ülkemizin hem doğusunda hem batısında çok kirli bir al, ver tezgahı kuruluyor. FETÖ'nün cesaretlendirdiği CHP, İYİ Parti, Saadet üçlüsüne sözde resmi olmasa da HDP de eklendi. Karşımızda tam bir zillet ittifakı var.

''BATI İLLERİNDE DE PKK’YI BELEDİYELERE SOKMAK İSTİYORLAR''

CHP'nin, İYİ Parti'nin, Saadet'in aday çıkardığı yerde HDP'nin bunları desteklediğini, hatta Meclis üyeliklerine yazıldıklarını görüyoruz. Bu çok ama çok büyük bir tehlike. Bu zillet ittifakının sonucunda zamanında Diyarbakır'da ve bölgede yaptıkları gibi batı illerinde de PKK'yı belediyelere sokmak istiyorlar. Biz bu tezgahı görüyoruz ama milletimizin desteğiyle bu tezgahı da inşallah bozacağız."

Sayfa Yükleniyor...