Uludere'de güvenlik güçlerine taciz ateşi

Şırnak Uludere Gülyazı Köyü Salatalıkpınarı mevkiinde, keşif/gözetleme ve pusu/dinleme faaliyeti gerçekleştiren güvenlik güçlerine teröristler tarafından taciz ateşi açıldı. Taciz ateşine, hafif ve ağır silahlarla anında karşılık verildi.

Anadolu Ajansı 24.02.2015 - 16:34

Uludere'de güvenlik güçlerine taciz ateşi

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist, sabah saatlerinde Şırnak'ın Uludere ilçesinin Gülyazı Köyü Salatalıkpınarı mevkiinde keşif/gözetleme ve pusu/dinleme faaliyeti icra eden unsurlara, Gülyazı/Karaçalı bölgesinde, sınırın Irak tarafından taciz ateşi açtı.

Taciz ateşine, Beyaz Tepe üs bölgesindeki hafif ve ağır silahlarla anında karşılık verildi. Karşı ateşlerden sonra taciz ateşleri kesildi ve olay esnasında herhangi bir kayıp olmadı.

Diğer taraftan, bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist, dün Hakkari Yüksekova'da güvenlik güçlerine, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Güvenlik güçlerince, dün Batman'ın Merkez Kolbaşı Köyü'nde, yol emniyet ve kontrol devriyesinde bir otomobilde yapılan aramada, 1 adet piyade tüfeği ele geçirildi.

Şırnak'ın Cizre İlçesi Konak Mahallesi'nde park halinde bulunan bir akaryakıt tankeri, dün kimliği belirsiz kişiler tarafından benzin dökülerek yakıldı. Araçta maddi hasar meydana geldi.

Ayrıca, önceki gün, yüzleri kapalı 7-8 kişilik bir grup tarafından, Şırnak'ta Cizre ilçe merkezinde ikamet eden bir vatandaş, evinden zorla alınarak adresini bilmediği bir yerdeki çadıra götürüldü. Vatandaşın üzerinde bulunan cep telefonları, araç ruhsatı ve nüfus cüzdanı gasp edildi. Vatandaş, "Bir miktar para cezası ödemesi gerektiği, aksi takdirde öldürüleceği" söylenerek tehdit edildi.

Söz konusu olaylarla ilgili adli tahkikatlar başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...