Polis sokaklarda yattı, çaycı, simitçi oldu. Teknik takip, helikopter taraması sonuç verdi, uluslararası çete çökertildi. Sigara,akaryakıt ve göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen çetenin 18 yönetcisi tutuklandı.

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri takibe geçen yıl mayıs ayında başladı. Bir tekneye düzenlenen baskında yaklaşık 400 bin paket sigara ele geçirildi.

Çetenin Karadeniz üzerinden Romanya’ya göçmen kaçırdığı belirlendi, 161 kaçak göçmen operasyonla yakalandı.

Aynı çetenin akaryakıt kaçakçılığı yaptığı da tespit edildi, düzenlenen operasyonlarda yüzlerce litre akaryakıta el konuldu.

19 Ocak'ta, daha önce gözaltına alınan 197 üyesinin ifadeleri doğrultusunda çete yöneticilerine yönelik operasyon düzenlendi.

İstanbul merkezli Edirne, Muğla, Samsun, Tekirdağ ve Kırklareli’de 50 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi, 48 şüpheliden 38'i yakalandı.

Gözaltına alınan ve çetenin yöneticilerinden olan 18 şüpheli tutuklandı, 20 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca Kuzey Irak ve Suriye'den getirilen kaçak sigaralar için terör örgütü PKK’ya pay verdiği öne sürülen çete üyelerine 15 milyon lira ceza kesildi.