Uluslararası Sanat ve Tasarım Kongresi

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin düzenlediği Uluslararası Sanat ve Tasarım Kongresi başladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.10.2014 - 09:59

Uluslararası Sanat ve Tasarım Kongresi

DEÜ'den yapılan açıklamada, Güzel Sanatlar Fakültesi'nin "Dönüşüm" temalı düzenlediği kongrenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, üniversitelerinin sanata ve sanatçıya verdiği önemle ön plana çıktığını belirtti.

Bilim ve sanatın birlikte olduğu ülkelerde nesillerin çok başarılı olduğunu dile getiren Füzün, "Sanat olmazsa bilim olmaz, bilim olmazsa sanat olmaz" ifadelerini kullandı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Yoleri ise kongrede 122 kurumsal çalışma ve 5 farklı konuda atölye çalışmasıın yer aldığını kaydetti.

Kongre süresince "Teoriye ve Pratiğe Dair Yeni Yaklaşımlar", "Dünyada Kültürel Politikalar ve Ekonomik Uzantılar", "Sanat ve Tasarımda Yeni Öğrenme Biçimleri", "Zaman Bağlamında Hız", "Teknoloji ve Ütopya", "Özgünlük, Biçim ve İçerik", "Dönüşümün Sürekliliği ve Sürdürülebilirlik ile Kimlik ve Temsilin Güncelliği" gibi alt başlıkların tartışılacağını bildiren Yoleri, tasarım kenti olma yolunda ilerleyen İzmir'de bu kongrenin düzenlenmesinin önemine işaret etti.

İki gün sürecek kongrede jürili açılış sergisinin Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi Sanat Galerisi'nde, Jürili Kapanış Sergisinin ise 24 Ekim 2014 Cuma günü saat 18.00'de Double Tree By Hilton Kuşadası, Old Town Tanneries Sanat Sokağında açılacağı bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...