Ümit Özat: Ben Köln'lüyüm

Kalp kası iltihabı nedeniyle futbolu bırakan Köln'ün eski takım kaptanı Ümit Özat, kendisini Köln'lü olarak gördüğünü söyledi.

14.04.2009 - 15:11

Fenerbahçe'nin ve Köln'ün eski kaptanı Ümit Özat antrenörlük kursu için geldiği İstanbul'da Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada ''Ben Köln'lüyüm'' dedi.

İstanbul ve Köln'ün ortak yönleri olduğunu belirten Ümit, Boğaziçi ile Ren nehri arasındaki benzerliği buna örnek gösterdi.

Her iki kentteki futbol taraftarlarını da ''çılgın'' olarak nitelendiren Ümit, ancak İstanbul'daki karmaşada yaşamanın zor olduğunu ve bir an önce Köln'e dönmek istediğini belirtti.

Köln'ün güzelliklerini öven Ümit, ''Çocuklarıma nerede yaşamak istediklerini sordum. Bana 'Köln' diye cevap verdiler. Köln'de yabancı olduğumuzu hiç hissetmiyoruz. Köln taraftarlarının bana sahip çıkmasını da hiç unutmayacağım'' dedi.

Köln'ün alt sıraları hak etmediğini de savunan eski futbolcu, ''İkinci ligde bile 50 bin taraftarı olan bir kulüp UEFA kupası için mücadele etmeli. Aileler çocuklarına maça gitmeleri için ek harçlık bile veriyorlar'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...