Ümraniye'deki cemevi yıkılacak mı?

Yerel seçimlerden önce inşaatına başlanan cemevinin yıkılacağı iddiaları üzerine Cem ve Kültür Vakfı "Devlet ile halkı karşı karşıya getirmek istemiyoruz" açıklamasını yaptı.

09.04.2009 - 17:01

Ümraniye'nin Kazım Karabekir Mahallesi'nde yerel seçimlerden önce Cem ve Kültür Vakfı binasının inşaatı başladı.

Seçimlerin ardından inşaatın kaçak olduğu için yıkılacağı iddiaları gündeme geldi. İnşaatın etrafına çekilen tel örgüler Ümraniye Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı ve bir duvar yıkıldı.

Cem ve Kültür Vakfı'nın Başkanı Düzgün Gökçe, iddialar üzerine gazetecilere açıklama yaptı. Gökçe, Ümraniye'de seçim öncesinde bölgenin imarı olmamasına rağmen kaçak inşaatlara başlandığını ve bunlara müdahale edilmediğini belirtti.

Cemevi binası inşaatının da yasal olmadığını vurgulayan Gökçe, ancak kendilerinin toplumsal bir görev yaptıklarını ve bu inşaata başlandığını da Ümraniye Belediyesi'ne bildirdiklerini anlattı.

Gökçe, "Belediye ile diyalog halinde sorunu çözmek istiyoruz. Belediye Başkanı bize, 'İnşaatı durdurun. Size başka bir yerde cemevi yapmanız halinde yardımcı olurum' der ve arsa gösterirse bunu kabul ederiz. Devlet ile halkı karşı karşıya getirmek istemiyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...