Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Karaoğlanlı Mahallesi'nde yaşayan Ersin'in oğlu Veysel Ersin, babasının 25 gün önce akrabalarıyla Suudi Arabistan'a umreye gittiğini belirterek, bir daha kendisinden haber alamadıklarını söyledi.

Babasının Suudi Arabistan'a vardıktan 3 saat sonra kaybolduğu bilgisi edindiklerini aktaran Ersin, "Babam, özel bir şirket ile annem ve akrabalarımızla birlikte umreye gitti. Kafilede toplam 190 kişi vardı. Babam oraya gittiği gün yaklaşık 3 saat sonra kaybolmuş. Ama bize 'babanız burada kayboldu' şeklinde bir açıklama kaybolduktan 6 gün sonra yapıldı. Şirket yetkilileri annemlere 'burada böyle şeyler olur birkaç gün sonra bulunur' şeklinde açıklamalarda bulunmuş" diye konuştu.

Babasını umreye götüren şirketin olay karşısında ilgisiz kaldığını iddia eden Ersin, şunları kaydetti:

"Biz o bilgiyi aldıktan sonra gerekli bütün işlemleri başlattık. Devletin bu konuda bize çok büyük yardımı oldu. Konsolosluklardan ve Diyanet İşleri Başkanlığından bize geri dönüş yapıldı. Babamızın arandığını ve gerekli arama çalışmalarının başlatıldığını söylediler. Ama şirket bize hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Şu an bile şirket bize bilgi vermiyor, bizimle iletişime geçmiyor. Burada çok üzgünüz, mağduruz ve endişeliyiz. Bugün babamın kayboluşunun 25. günü iyi ya da kötü bir haber almak istiyoruz."

Ailece çok üzüldüklerini yakında ağabeyi ile Suudi Arabistan'a giderek babalarını arayacaklarını söyleyen Ersin, "İyi bir sonuçla döneceğimize inanıyorum" dedi.