"Umuda yolculuk"ta botta doğum

İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan ve durdurulan botta yakalanan kaçak göçmenler arasındaki bir kadın, Sahil Güvenlik botunda doğum yaptı.

Anadolu Ajansı 26.10.2018 - 13:06

"Umuda yolculuk"ta botta doğum

İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışırken durdurulan lastik şişme bottaki kaçak göçmenler arasında bulunan Afganistan uyruklu bir kadın doğum yaptı.

Alınan bilgiye göre, bugün saat 07.41'de Dikili ilçesi Bademli önlerinde lastik bot içerisinde bir grup kaçak göçmen olduğu ihbarı üzerine bölgeye Türk Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bot görevlendirildi.

Durdurulan lastik şişme botta Afganistan uyruklu 9'u kadın, 20'si çocuk 40 kaçak göçmen yakalandı.

Kaçak göçmenler arasında bulunan hamile bir göçmenin doğum sancılarının başlaması üzerine Sahil Güvenlik botu ivedilikle Dikili Limanı'na intikale geçti ancak bu sırada doğum gerçekleşti.

Saat 09.40 sularında sağlıklı bir kız dünyaya getiren Afganistan uyruklu kaçak göçmen, limanda hazır bekleyen 112 Acil Servis ekiplerine teslim edildi.

"Umuda yolculuk" yolunda botta doğan kız çocuğuna Zehra ismi verildi. Bebeğin ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...