İzmir'de maganda kurşunuyla hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın katilini bulmak için çalışmalarına devam eden polis önemli ayrıntılara ulaştı.

Mermi çekirdeğinin üzerindeki incelemelerde ise tabancanın kişiye özel el yapımı bir silah olduğu belirlendi.

Kurşunun tam 68 bin 100 farklı noktadan gelmiş olabileceği tespit eden polis şu ana kadar, özellikle asker eğlencesinde ateş açıldığı ihbarında bulunulan 25 eve baskın düzenledi.

15 tabanca toplandı ancak bu tabancalar, Umut'un ölümüne neden olan kurşunla eşleşmedi.

VARLIKLI KİŞİLER TAKİPTE
Soruşturmanın seyri bu tarz silahların üretildiği atölyelere çevrildi. El yapımı silahların maliyetini de gözönünde bulunduran polis, özellikle özel silah merakı olan varlıklı kişileri takibe aldı.

'DOSYA ANCAK ADLİYEDE KAPANIR'
Çalışmalarla ilgili bilgi veren İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, soruşturmaya büyük önem verdiklerini söyledi. Bilkay, ''Bu olay bir süre sonra unutulur, İzmir halkı bile unutur ama polis unutmaz. Onun için bu dosya ancak adliyede kapanacaktır'' dedi.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, 27 Ağustos'ta rastgele açılan ateş sonucu 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın beline kurşun isabet etmiş, ağır yaralanan çocuk, kaldırıldığı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.