Nazilli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 6. duruşmasında, Uslu'nun ailesi ve avukatı ile tutuksuz yargılanan B.C.G'nin avukatı hazır bulundu.

Uslu'nun avukatı İrfan Taş, B.C.G'nin sürekli "yalan" beyanlarda bulunduğunu iddia ederek bunun da dava dosyasında yer aldığını, olayın bir cinayet olduğunu ve sanığın tutuklanmasını istediklerini belirtti.

Mahkeme heyeti B.C.G'nin avukatının ek süre istemesi nedeni ile duruşmayı erteledi.

"GERÇEKLER ER YA DA GEÇ ORTAYA ÇIKACAKTIR"

Adliye önünde Gamze Uslu'nun annesi Fatma Uslu ve babası Sinan Uslu ile birlikte açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcisi Sanem Deniz Kural, bu olayın bir cinayet olduğunu ve davanın takipçisi olacağını aktardı. 

Anne Fatma Uslu da kızının bir cinayete kurban gittiğine inandığını belirterek, şunları söyledi:

"Hala bu inancımı kaybetmedim. Yüce mahkemeden de şu anda serbest olarak gezen şüphelinin en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Bunun için de yüce yargıya, adalete savcılarımıza ve hakimlerimize güveniyorum. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır. Bu olay mutlaka aydınlığa kavuşacaktır."

Nazilli'de 27 Kasım 2013'te meydana gelen olayda, nişanlısı B.C.G. ile kaldığı otelin dördüncü katındaki odanın balkonundan düşen Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Gamze Uslu yaşamını yitirmiş, kızın ailesinin şikayeti üzerine başlatıla