NTV

Üniversite terkten teknoloji vizyonerine

Türkiye

Steve Jobs portresinin yanı sıra Apple’ın bugünkü haline nasıl geldiğini de anlatan 'Milyoner Hippi: Steve Jobs' Cuma günü NTV Belgesel Kuşağı'nda.

BBC yapımı belgesel, Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak ve ‘www’ mucidi Sir Tim Berners-Lee söyleşileriyle bir Steve Jobs portresi sunuyor ve Apple’ın bugünkü haline nasıl geldiğini anlatıyor.

İlişkili Haberler


Apple, farklı bir tüketim anlayışını oturtan bir marka olarak dünyanın en büyük kurumlarından biri haline geldi. Teknolojinin kurallarını değiştiren ürünleri modern tutkulardan ilham alıyor.

Bir zamanlar üniversiteyi bırakmış, uzun saçlı bir genç olan Steve Jobs, sınırsız tutkusuya, aynı zamanda da bir zorbanın mizacına sahip bir mükemmeliyetçiydi. Çelişkilerin adamı, devrimci tavrını ve pazarlama konusundaki becerilerini bilgisayar teknolojisindeki müthiş yeniliklerle birleştirdi. Ve Apple’ı yarattı.

Aralarında Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’ın da bulunduğu önemli isimler, Apple’ın yükselişi, düşüşü ve Steve Jobs’un idaresinde yeniden yükselişine ilişkin sıra dışı öyküler anlatıyor.

Steve Wozniak ve belgeselin sunucusu Evan Davis.
Steve Wozniak ve belgeselin sunucusu Evan Davis.

Aktör ve Apple tutkunu Stephen Fry, ‘www’ mucidi Sir Tim Berners-Lee ve marka gurusu Rita Clifton söyleşileriyle ‘Milyoner Hippi: Steve Jobs’, Apple’ı banliyö garajlarından küresel egemenliğe taşıyan formülü deşifre ediyor.

'Milyoner Hippi: Steve Jobs' (Steve Jobs: Billion Dollar Hippy) 15 Haziran Cuma günü NTV'de.

Steven Paul Jobs