Üniversitede gerginlik: 5 yaralı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde pazartesi günü başlayan gerginlik devam ediyor. Karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgaya müdahale edildi, bir güvenlik görevlisi ile 4 polis yaralandı.

Anadolu Ajansı 14.11.2013 - 20:07

Üniversitede gerginlik: 5 yaralı

Cumhuriyet Üniversitesinde (CÜ) karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgaya müdahale eden bir özel güvenlik görevlisi ile 4 polis yaralandı.

CÜ yerleşkesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında pazartesi günü çıkan kavgayla başlayan gerginlik bugün de devam etti.

Güvenlik önlemlerinin artırıldığı kampüste, iki grup arasında yeniden kavga çıktı.

Edebiyat Fakültesi önünde çıkan kavgaya, polis ekipleri ve özel güvenlik görevlileri müdahale etti.

Öğrencileri sakinleştirmeye çalışan özel güvenlik görevlilerinden Sinan Şen (38) bacağından bıçaklandı, 4 polis ise aldıkları darbe sonucu yaralandı.

Yaralılar, CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu edildi. Kavganın ardından üniversite yerleşkesine aralarında çevik kuvvet ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda polis sevk edildi.

Edebiyat Fakültesi arkasındaki ağaçlık alanda ekiplerce yapılan aramada, bıçak ve bazı kesici aletler ele geçirildi.

Kavgaya karıştığı iddia edilen 23 kişi gözaltına alındı.

CÜ yerleşkesinde 11 Kasım Pazartesi günü çıkan kavgada, 3 öğrenci ve 1 polis memuru yaralanmıştı.

Kavgaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 9 öğrenciden 4'ü çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, 5'i ise savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...