Üniversiteli Damla'dan yaklaşık bir yıldır haber yok

Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki evinden, geçen yıl 18 Haziran'da staj yaptığı Gebze'deki işyerine gitmek üzere çıkan 19 yaşındaki Damla Demirtaş'tan bir daha haber alınamadı.

DHA 22.05.2015 - 11:49

Üniversiteli Damla'dan yaklaşık bir yıldır haber yok

Süleyman Demirel Üniversitesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Damla Demirtaş geçen dönem sonu Darıca'da oturan ailesinin yanına geldi.

Gebze'deki bir işyerinde staja başlayan Damla, 18 Haziran 2014 sabahı, işyerine gitmek üzere evden ayrıldı. Ancak o günden sonra genç kızdan bir daha haber alınamadı.

Kızlarının bulunması için polise başvurduklarını, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan yardım istediklerini, çalmadık kapı bırakmadıklarını söyleyen Demirtaş çifti, onun bir cinayete kurban gitmesinden veya kandırılıp bir terör örgütüne katılmış olmasından endişe ettiklerini söyledi.

''KIZIM HERKES HATA YAPABİLİR...''

Damla'nın ortadan kalbolduğunda 18 yaşında olduğunu belirten Nebahat Demirtaş, "Kızım herkes hata yapabilir, eğer bir hata yüzünden bizlerden kaçtıysan, biz seni affediyoruz. Lütfen yuvana dön. Bizler perişan olduk. Çalan her telefonu senden diye açıyoruz. Ama 1 yıl oldu senden ses seda yok. Ne olur evine dön ve bu ızdırap bitsin" çağrısında bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...