Üniversiteli hırsızın gözyaşları

İstanbul’da kuyumcudan çaldığı yüzük ve kolyelerle yakalanan genç kız, gözyaşlarına boğuldu. Zanlının çift üniversite okuduğu ortaya çıktı.

Haberler 29.12.2010 - 15:33

Üniversiteli hırsızın gözyaşları

Maltepe'de bir kuyumcu dükkanına giren 25 yaşındaki G.İ. dükkan sahibine vitrindeki yüzük ve kolyeleri görmek istediğini söyledi.

Dükkan sahibi düzgün kıyafetli genç kızdan şüphelenmeden vitrindeki yüzük ve kolyeleri tezgahın üzerine çıkardı. Dükkan sahibi vitrinden başka yüzükleri çıkarmak için döndüğünde G. İ. el çabukluğuyla bir yüzüğü alıp cüzdanını tuttuğu elinin içine sakladı.

Oldukça rahat görünen G.İ. daha sonra yüzüğü cebine koyup başka bir yüzüğü aldı ve boş kalan yeri belli olmasın diye yüzüklerin yerlerini değiştirdi. Bu arada kolyelerle de yakından ilgilenmeye başlayan G.İ. yine el çabukluğuyla bir kolyeyi de kısa sürede avucunun içine sakladı. Uzun bir süre kuyumcuda kalan genç kız sonunda denemek için boynuna taktığı kolyeyi dükkan sahibinin yardımıyla çıkartıp çaldığı yüzük ve kolyelerle dükkandan ayrıldı.

Hırsızlık anı kuyumcudaki güvenlik kamerası tarafından görüntülenirken kayıtları inceleyen dükkan sahibi soyulduğunu anlayınca polise haber verdi.

Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü C Bölgesi Maltepe Güven Timleri kamera kayıtlarından genç kızın eşkalini inceleyip Maltepe sokaklarını didik didik aramaya başladı.

GÜVEN TİMLERİNE YAKALANDI
Güven Timleri daha öncede başka bir hırsızlık olayına karıştığını belirledikleri hırsızlık zanlısı genç kızı aynı gün sokakta yakaladı.

G. İ.'nin ardından sessizce giden Güven Timleri genç kızı durdurup polis kimliğini göstererek çantasını inceledi. Ne olduğunu anlayamayan G.İ.çantasını açan Güven Timleri gözlerine inanamadı.

Çantayı inceleyen polis kuyumcudan çalınan yüzük ve kolyelerle, yılbaşı biletleri ve değişik ziynet eşyası buldu.

SAHTE POLİS KİMLİĞİ
En şaşırtıcı şey ise G.İ. kendisi için yaptırdığı sahte polis kimliği oldu. Yakalanınca şoka giren G.İ. yere çökerek ağlamaya başladı, gözyaşlarına boğulan genç kız önce karakola ardındanda adliyeye sevk edildi.

İKİ ÜNİVERSİTEYE GİDİYOR
Hırsızlık zanlısı olarak yakalanan G. İ.'nin İstanbul'daki özel bir üniversiteyle birlikte Açık Öğretim İşletme Bölümüne de devam ettiği anlaşıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü C Bölgesi Maltepe Güven Timleri kısa sürede zanlıyı yakalayıp karakoldaki ifadesinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevketti.

Sayfa Yükleniyor...