'Üniversiteliler ilimize ahlaksızlık getirdi'

Üniversiteli gençlerin Mardin'de sarmaş dolaş dolaşmalarına tepki gösteren Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, üniversiteli öğrencilerin kente ahlaksızlık getirdiğini belirtti.

Haberler 30.10.2012 - 17:01

'Üniversiteliler ilimize ahlaksızlık getirdi'

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Artuklu Üniversitesi'nde okuyan ve kent dışından gelen öğrencilerin, kente ahlaksızlığı getirdiğini ve manevi çöküntüyü hızlandırdığını savundu.

Gün geçtikçe ahlaki çöküntünün hız kazandığı Mardin’de, manevi huzursuzluğun herkesi derinden etkilemeye başladığını öne süren Günlüoğlu, "Kız-erkek gençlerimiz özgürlük ve medeniyet adına el ele, kol kola, sarmaş dolaş, uluorta gezmeye, gün ortasında herkesin önünde hayasızca sevişmeye başladılar. Büyükşehirler Ankara, İstanbul ve İzmir’deki gençler arasındaki hayasızlık manzaraları Mardin’de de sık sık görülmeye başlandı’’ dedi.

'FİİLİ ZİNAYA DOĞRU GİDİLİYOR'
Gençlerin bu davranışları karşısında yetkilileri önlem almaya çağıran Günlüoğlu, "Önce el ele, sonra sarılarak, sonra da dudak dudağa öpüşerek fiili zinaya doğru gidiliyor. Derhal bu ahlaksız davranışların önüne geçilmelidir. Bu kendini bilmez kişiler her yerde uyarılmalıdır" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...