Üniversiteyi yasa boğan ölüm

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Ahmet Rahmi Hatipoğlu, ameliyat öncesinde vurulan iğneye alerjik reaksiyon göstermesi sonucu hayatını kaybetti.

Bir süredir kalın bağırsağında bulunan kitle nedeniyle tedavi gören Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rahmi Hatipoğlu, ameliyat için İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesine gitti.

Ameliyata alınan Prof. Dr. Hatipoğlu, hazırlık sırasında, iğneyle verilen ilaçların alerjik reaksiyonu sonucu yaşamını yitirdi.

Hatipoğlu için Edirne Güzel Sanatlar Fakültesi önünde tören düzenlendi. Cenaze daha sonra Eski Cami'ye götürüldü.

Hatipoğlu'nun cenazesi, namazın ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.

Törene, Ahmet Hatipoğlu'nun ailesi, yakınları meslektaşları ve hastaları katıldı.

REKTÖR YÖRÜK: HEPİMİZ ŞOKTAYIZ
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ise çok değerli ve başarılı bir meslektaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Hatipoğlu'nun çok sevilen ve akademik kariyerinin zirvesinde olan bir kişi olduğunu ifade eden Yörük, şöyle konuştu:

''Daha ameliyata başlamadan verilen ilaçlar veya iğne alerjik reaksiyon göstermiş. Ondan sonra da vefat etmiş. Planlı bir ameliyata alınmıştı. Kalın bağırsak kendi uzmanlık alanıydı. Her insana her an, her ilaç reaksiyon yapabilir. Yıllardır hep hizmet etti. Ameliyat yaptığı birçok hastanın hayatını kurtardı. Akademik kariyerinde zirveye ulaşmıştı. Derslerde sevilen bir adamdı. Hepimiz büyük şoktayız.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...