'Ünlü davaların takipçisi' hayatını kaybetti

Amerikalı yazar ve gazeteci Dominick Dunne 83 yaşında öldü. Dunne, popüler davaları takip etmesiyle tanınıyordu.

Anadolu Ajansı 27.08.2009 - 09:54

'Ünlü davaların takipçisi' hayatını kaybetti

Yazarın aktör-yönetmen oğlu Griffin Dunne, Vanity Fair dergisine verdiği demeçte, babasının bir süredir mesane kanseriyle mücadele ettiğini ve dün Manhattan'daki evinde öldüğünü söyledi.

Suç işlemiş zengin ve ünlü insanların davalarından hikayeler çıkaran ve bunları dergi makaleleri veya ''The Two Mrs. Grenvilles'' gibi romanlarında anlatan Dunne, Connecticut eyaletinin Hartford kentinde 1925 yılında doğdu. Ünlü bir aileden gelen Dunne'nin erkek kardeşi John Gregory Dunne de yazar ve senarist. Dunne'nin aktris kızı Dominique Dunne, 1982 yılında 22 yaşındayken öldürülmüştü.

Kanser olmasına rağmen çalışmaya devam eden Dominick Dunne, doktorlarının ve ailesinin karşı çıkmalarına rağmen geçen yıl Las Vegas'a giderek eski futbol yıldızı ve sinema oyuncusu O.J.Simpson'ın adam kaçırma-soygun duruşmasını izlemişti. Dunne, Simpson'ın 1995'teki cinayet duruşmasını izleyip yazmış ve ününe ün katmıştı.

Dunne, Aralık ayında piyasaya çıkacak ''Too Much Money'' adlı romanını bitirmek için Vanity Fair dergisindeki köşe yazılarına ara vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...