Ünlü isimlerden 'Top 5' listeleri

Bu haftadan itibaren ntvmsnbc’de yeni bir bölüm başlıyor: N5. Her Pazartesi yayınlanacak N5’te sinemacıların, yazarların, müzisyenlerin, gazetecilerin hiçbir yerde yayınlanmamış 5 listeleri yer alacak.

Haberler 01.11.2010 - 13:10

Ünlü isimlerden 'Top 5' listeleri

Stephen Frears imzalı ‘High Fidelity/ Sensiz Olmaz’ın başkarakteri Rob Gordon, filmin başında kız arkadaşı tarafından terk edilir ve bir listesever olarak o andan itibaren 'en acı veren terk edilmelerini' şarkılar eşliğinde sıralamaya başlar. Ve bu listeler film boyunca da sürer.

‘High Fidelity’ müzikle, plaklarla, listelerle, yağmurla dolu bir film. Nick Hornby’nin romanından uyarlanan film, her sahnesiyle romantik komedi kalıplarını ters yüz etse de aynı zamanda en iyi romantik komedilerden biri olmayı da başarıyor.

İlişkiler üzerine çekilmiş 'en eğlenceli 5 film' arasına rahatlıkla giren ‘High Fidelity’ seyredeni mutlaka 5’lik listeler yapmaya sevk ediyor; En sevdiğim 5 film, unutamadığım 5 olay, dinlemekten bıkmadığım 5 albüm, başucumda mutlaka bulunması gereken 5 kitap vs…

Biz de ‘High Fideliy’ etkisini yaşamış 'listeseverler' olarak uzun zamandır listeler yapıp duruyoruz ama en çok da sevdiğimiz yazarların, oyuncuların, yönetmenlerin, müzisyenlerin, tiyatrocuların, köşe yazarlarının listelerini merak ediyoruz. Ve şimdi bu bölümde onların 'Top 5’lerini onlardan dinleyerek öğreneceğiz.

Müşterilere istediği plakları satan istediğini satmayan orijinal karakter Barry. Müşterilere istediği plakları satan istediğini satmayan orijinal karakter Barry.

İlk haftaki konuğumuz Türk sinemasının önemli senarist ve yönetmenlerinden Ümit Ünal. ‘Teyzem’ ‘Milyarder’, ‘Hayallerim, Aşkım ve Sen’ gibi filmlerin senaryosunu yazan 2001'de '9'la başladığı yönetmenliğini  ‘Ses’, 'Gölgesizler', ‘Ara’ ile sürdüren Ünal, N5'e ‘Keşke ben çekseydim’ dediği filmleri anlattı.

N5 bugünden itibaren her Pazartesi ntvmsnbc'de yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...