Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

En son 'Çocuklar Duymasın' adlı televizyon dizisinde 'Menderes' adlı karakteri canlandıran tiyatro ve seslendirme sanatçısı Osman Gidişoğlu, 68 yaşında yaşamını yitirdi.

Haberler 23.02.2013 - 22:39

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Tiyatro ve seslendirme sanatçısı Osman Gidişoğlu, Beylerbeyi'ndeki evinde hayatını kaybetti.

Osman Gidişoğlu'nun, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın ''Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'' adlı oyununda görev aldığı öğrenildi.

68 yaşındaki Gidişoğlu, son olarak 'Çocuklar Duymasın' adlı televizyon dizisinde 'Menderes' adlı karakteri canlandırmıştı.

1945 yılında Manisa'da doğan Osman Gidişoğlu, Manisa Halkevi'nde tiyatroya başladı. Gidişoğlu, 1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı'na bir yıl devam etti.

Ankara Devlet Tiyatroları'nda profesyonel tiyatro hayatına başlayan Gidişoğlu, “Ana Kuzusu”, “Ayrılsak da Beraberiz”, “Yılan Hikayesi”, “Abuzer Kadayıf”, “Hayat Bilgisi”, “Avrupa Yakası” ve “Organize İşler” başta olmak üzere birçok film ve dizide rol aldı.

"McMillan ve Karısı" dizisinde "Komiser Enrigth" karakterini seslendirmesiyle tanınan Osman Gidişoğlu, dizi ve filmlerde seslendirme çalışmalarında bulundu.

Gidişoğlu'nun sesiyle yer aldığı dizi ve filmlerden bazıları şöyle:

Osman Gidişoğlu'nun rol aldığı dizi ve filmler:

Sayfa Yükleniyor...