Ünlü profesörün cipine giren hırsızı eşi yakaladı

İstanbul Beyoğlu'da sabah saatlerinde işe gitmek evinden çıkan Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, cipindeki hırsızla göz göze geldi. Eşinin yardımıyla hırsızı cipinden indiren Fındıkoğlu, şüpheliyi polise teslim etti.

DHA 18.02.2020 - 13:05

Ünlü profesörün cipine giren hırsızı eşi yakaladı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesi Pürtelaş Mahallesi Vişne Sokak üzerinde, saat 08.00 sıralarında çalıştığı üniversiteye gitmek için evinden çıkan Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, cipine yöneldiği esnada içeride bir kişinin olduğunu gördü.

Bunun üzerine cipinin kapılarını kilitleyen ünlü profesör eşi Nuriye Fındıkoğlu ve çevredekilerden yardım istedi. Diğer yandan da olay yerine polis ekipleri çağrıldı.

Nuriye Fındıkoğlu cipin içindeki şüpheliyi dışarıya çıkarttıktan sonra kontrol altına alarak polis ekiplerini beklemeye başladı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri Suriyeli Muhammed Y.'yi (24) gözaltına aldı.

Yapılan üst aramasında bir adet laptop, araç navigasyonu ve 4 adete cep telefonu ele geçirilen şüpheli Muhammed Y. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Şüphelinin çantasından ise dizüstü bilgisayar, 2 adet navigasyon cihazı, 3 powerbank, 3 flaş bellek, dürbün, hoparlör, 2 anahtar, 2 otomatik kapı aç-kapa anahtarı çıktı.

''BEN SURİYELİYİM, BANA DOKUNAMAZSINIZ DEDİ''

Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, "Sabah üniversiteye gitmek için evden çıkarak aşağı indim. Arabaya baktığımızda çuval gibi bir şeyin olduğunu gördüm. Sarhoş gibi görünüyordu. 'Ben Suriyeliyim, bana dokunamazsınız' diyor bir taraftan. Arabanın içinde ne var ne yok sökmüş, doldurmuş çantasına. Eşim Adanalı, kendisi çıkarttı şüpheliyi. Ben karışamadım. Polis ekipleri gelene kadar eşim ve komşularla tuttuk şahsı" ifadelerini kullandı.

ŞÜPHELİNİN KEŞFİ VE YAKALANMASI GÜVENLİK KAMERASINDA

Ünlü profesöre ait lüks cipi çalmak için şüphelinin çevrede bir süre keşif yapması güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Şüphelinin ilk olarak cipin yanına geldiği ve bir süre çevreyi izlediği anlar kameralara yansıdı.

Sokak üzerinde kimsenin bulunmadığından emin olan şüpheli, yanında bulunan özel bir cihazla cipin kapılarını açarak içeri giriyor. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde işe gitmek için evlerinden çıkan Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu ve eşi Nuriye Fındıkoğlu'nun otomobillerinin kapısını açtığında içeride birinin olduğunu görüp dışarı çıkarttığı görülüyor. Şüphelinin kaçmaya çalıştığı ancak Nuriye Fındıkoğlu'nun müsaade etmediği ve şüphelinin çantasını elinden alarak içinde bulunanları dışarı çıkarttığı anlar da güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...