Ünlü söz yazarı Hal David yaşamını yitirdi

ABD'de sinema, televizyon ve çok sayıda ünlü şarkıcı için unutulmaz şarkı sözleri yazan Hal David, 91 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ünlü söz yazarı Hal David yaşamını yitirdi

Şarkı sözü yazarı Hal David'in eşi Eunice yaptığı açıklamada, Los Angeles'taki Cedars-Cinai Tıp Merkezi'nde tedavi gören eşinin dün bir inme sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.

Eunice, "Son anında bile Hal'ın kafasında bir şarkı vardı. Şarkı sözlerini unutmamak için her zaman bazı notlar alır ya da benden not almamı isterdi" dedi.

"Raindrops Keep Falling On My Head" (Yağmur damlaları başıma düşmeye devam ediyor) ve "That's What Friends For" (Arkadaşlar bunun için) gibi unutulmayan şarkı sözlerine imza atan David'in güftelerini Dionne Warwick'ten Beatles'a ve Frank Sinatra'ya kadar çok sayıda ünlü şarkıcı seslendirdi.

Amerikan Besteciler, Yazarlar ve Yayıncılar Topluluğu'nun (ABYYT) yönetimine 1974 yılında katılan Hal David, ABYY'de 1980-1986 yılları arasında başkan olarak görev yaptı.

David, 2001-2011 yılları arasında Ünlülerin Şarkı Sözü Yazarları Kurumu'nun başkanlığını yaptı.

ABYYT Başkanı şarkı sözü yazarı Paul Williams, David'in ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada "Hal, güfte yazarı olarak sade, kısa ve romantikti. Onun birçok güftesi günlük sözlerimizin ve şarkılarımızın bir parçası haline geldi" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...