Ünlülere kötü haber

İstanbul'daki uyuşturucu soruşturması kapsamında aralarında ünlü oyuncu ve şarkıcıların bulunduğu 53 kişi hakkında, "uyuşturucu madde temin etmek ve bulundurmak" suçlarından iddianame hazırlandı.

Anadolu Ajansı 20.01.2014 - 16:36

Ünlülere kötü haber

Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal tarafından, aralarında çok sayıda ünlünün bulunduğu kişilere yönelik yaklaşık 6 aydır yürütülen uyuşturucu soruşturması tamamlandı.

Savcı Uysal, oyuncu E.Ö.'nün de aralarında yer aldığı 15'i tutuklu 53 şüpheliye ilişkin "uyuşturucu madde temin etmek ve bulundurmak" suçlarından cezalandırılmaları istemiyle hazırladığı iddianameyi TMK 10. maddeyle görevli İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

15 YILA KADAR HAPİS TALEBİ
İddianamede, aralarında oyuncular E.G., K.İ., S.A., H.Y., G.Ö. E.Ö., E.K. ile şarkıcılar M.E. ve K.C.'nin de bulunduğu 53 kişinin, "uyuşturucu madde temin etme ve bulundurmak" gibi suçlardan 5 ile 15 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları istendi.

BAZI KİŞİLERE TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ
Savcı Uysal, soruşturma kapsamında ifadeleri alınan oyuncular E.A.D., Ö.Ö., İ.A., B.T. ve B.T'nin de aralarında yer aldığı bazı kişilere ilişkin de yeterli delil olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

MAHKEME İDDİANAMEYİ KABUL EDERSE SANIK OLACAKLAR
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi dosyayı inceleyip iddianamenin kabulü ya da reddi yönünde karar verecek.

15 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI
İstanbul'daki uyuşturucu soruşturması kapsamında, oyuncu E.Ö'nün de aralarında bulunduğu 15 kişi, örgütlü suçlara bakan mahkeme tarafından, "uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama" suçlamasıyla 8 Ağustos 2013'de tutuklanmıştı.

Oyuncular E.G. H.Y., S.A., C.B., G.Ö. şarkıcı M.E. ile C.B., K.R. ve M.K.H. hakkında da yurt dışına çıkış yasağı konulmuş, 50 bin lira güvence miktarı ödemeleri şartıyla serbest bırakılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...