Banaz ilçesine bağlı Büyükoturak beldesinde bulunan iki katlı evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alt katı odunluk olarak kullanılan evde çıkan yangın kısa sürede büyüdü.

Uşak ve Banaz belediyelerine ait 5 itfaiye aracıyla müdahale edilen yangın söndürüldü. Yangında, anne Emine Koç (50) ile çocukları Fadime Koç (15) ve zihinsel engelli Hüseyin (18) ile Cüneyt Koç (16) yaşamını yitirdi.

Bu arada, ailenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca desteklendiği, yangın sırasında evde bulunmayan baba Nurettin Koç'un, sağlıklı yaşam koşulları olmayan evlerinin yerine yenisinin yapılması için başlatılan çalışmayla ilgili olarak Kaymakamlığa gittiği öğrenildi.

Banaz Kaymakamı Şahiner, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak aileye yeni bir ev yapacaklarını, bu konuyla ilgili olarak bugün için Nurettin Koç'a randevu verdiğini ancak henüz kendisiyle görüşemediğini ifade etti.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Garnizon Komutanı Albay İsmail Özcan, Banaz Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Belediye Başkanı Tahsin Erdem, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp olay yerinde incelemelerde bulundu.