Usta sesler bayramda 'Makam Farkı'nda

Zeki Müren’den Tatlıses’e, Pavarotti’den fasıla Mehmet Barlas ve Oğuz Haksever’in seçtikleri 'Makam Farkı' Bayram Özel programında.

27.11.2009 - 11:20

Usta sesler bayramda 'Makam Farkı'nda

Mehmet Barlas ve Oğuz Haksever’in Türk Sanat Müziği tutkunları için hazırladığı “Makam Farkı” bayramın dört günü NTV Radyo’da. Barlas ve Haksever bayram boyunca her gün 11:10 ve 17:10’da yayınlanacak programlarında Türkiye’nin en usta seslerinden seçtikleri şarkı ve türküleri, klasik müzik eserlerini, unutulmaz fasıl ve koro performanslarını dinleyicileri ile paylaşacak.

Oğuz Haksever ve Mehmet Barlas, Zeki Müren, Münir Nurettin Selçuk, Müzeyyen Senar, Emel Sayın, Nesrin Sipahi, Muazzez Abacı, Kazancı Bedih, İbrahim Tatlıses, Musa Eroğlu gibi Türk müzik tarihinde adını en başlara yazıdırmış sanatçıların beğendikleri eserlerini dinleyicileriyle paylaşacak. Mahsun Kırmızıgül, Ahmet Kaya, Müslüm Gürses ve daha pek çok beğenilen ses sanatçısının eserleri de Makam Farkı’nda yer alacak.

Son gün yayınlanacak programda ise Luciano Pavarotti’den “O Sole Mio” ile tam bir müzik şöleni yaşanıyor.

Makam Farkı Nasıl dinlenir?
Ulusal bir radyo olan NTV Radyo, İstanbul’da 102.8, Ankara’da 104.7 ve İzmir’de 95.7 frekansından olmak üzere Türkiye’nin hemen her yerinde dinlenebiliyor. Ayrıca Turksat 3A uydusu, ntvmsnbc.com, ntvradyo.com.tr, iPhone’da ise SibruRD ile dinlemek mümkün.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...