'Uyarmasam hala bakandım'

Adalet Komisyonu'nda gerginlik yaşandı. Eski bakan Ertuğrul Günay, sözlü tartışmaya girdiği AK Partili Hakan Çavuşoğlu'na "Bakanlığım döneminde birçok uyarıda bulundum. Uyarmasam hala bakandım, sen de benim önümde ceketini ilikliyordun" diye çıkıştı.

12.02.2014 - 20:40

'Uyarmasam hala bakandım'

TBMM Adalet Komisyonu'nda özel mahkemelerin kaldırılmasını da öngören yasa tasarısının görüşmeleri devam ediyor.

Görüşmelerin gün boyunca sakin geçtiği komisyonda akşam saatlerinde gerginlik yaşandı.

Görüşmeler sırasında söz alan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, iktidar partisinin komisyona getirdiği düzenlemeye yönelik eleştirilerde bulundu.

'Teklifin 17 Aralık operasyonu akamete uğratmayı' amaçladığını söyleyen Günay, AK Partili milletvekillerinin teklife destek vermesine tepki gösterdi ve "Eve gidince çocuklarının yüzüne nasıl bakacaklar?" diye sordu.

Günay'ın sözlerine iktidar milletvekillerinden tepki geldi. AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, "AK Parti hükümetlerinden bakan oldunuz. Bugün bu söylediklerinizin hükmü yok. Benim çocuğuma nasıl baktığım seni ilgilendirmez" ifadelerini kullandı.

Günay da Çavuşoğlu'nun sözlerine "İstanbul'un yağmalanmasına göz yumsaydım, utandığınız Kazlıçeşme kuleleriyle ilgili 10 kere uyarmasaydım ben hala bakandım ve sen de çemkirmezdin, karşımda ceketini iliklerdin" diye karşılık verdi. Kimseye hakaret etme niyeti olmadığını ifade eden Günay, "Başından beri iktidarı doğru noktalarda uyarmaya çalışıyorum" yanıtını verdi.

Tartışmanın hemen ardıdan CHP Mersin Mİlletvekili Ali Rıza Öztürk söz aldı. Konuşmasına müdahale edildiğini belirten Öztürk, iktidar milletvekillerine yönelik eleştirilerde bulundu.

Bu nedenle başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Müdahaleye sinirlenen Öztürk kavga sırasında önündeki plastik bardak ve kalemleri fırlattı.

Bunun üzerine komisyona başkanlık eden Yılmaz Tunç gerilimin yatışması için toplantıya 10 dakika ara verdi.

Aranın ardından toplantı yeniden başladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...