Uygunsuz fotoğraflarını çektikleri erkeklerden şantajla para alan 5 kişi tutuklandı

Bursa'da , Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, iki kadının internetten tanıştığı erkeklere uyuşturucu vererek tuzak kurduklarını tespit etti. Kadınların, eve çağırdıkları erkeklerin uygunsuz fotoğraflarını çekerek şantaj yaptıkları öğrenildi. Kadınların irtibatta olduğu kişileri tespit eden ekipler, 6 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden biri adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 5'i tutuklandı.

Haberler - DHA 15.01.2021 - 14:25

Uygunsuz fotoğraflarını çektikleri erkeklerden şantajla para alan 5 kişi tutuklandı

’da internetten tanıştıkları kişileri tuzağa düşürüp şantaj yaptıklarıyla gerekçesiyle gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 5'i tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine 2 kadının internet üzerinden kandırdıkları kişilere şantaj yaptığını belirledi.

2 kadının iletişim kurduğu erkekler ile buluştukları, uyuşturucu verdikleri ardından da uygunsuz fotoğraflarını çektikleri saptandı. Ayrıca kadınların, kandırdıkları kişilerin evlerine ait anahtarları kopyalayarak, daha sonra hırsızlık olayları gerçekleştirdiği de belirlendi.

POLİS KADINLARI TAKİBE ALDI

Polis, Y.B. ve B.K. isimli kadınları teknik ve fiziki takibe aldı. 2 şüpheli kadının 4 kişiyle iletişim halinde olduğu saptandı. Genişletilen çalışma sonunda ise kadınlar ile irtibatlı oldukları 4 kişinin, ağlarına düşürdükleri kişilerden şantaj ile para istedikleri tespit edildi.

Polis elde edilen deliller doğrultusunda İzmir ve Bursa’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Y.B., B.K., G.G., E.D., S.S. ve D.Y. isimli şüpheliler, yakalanarak, gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, mağdurların kişisel bilgilerini içeren çok sayıda belge ve dijital materyal ile bıçak, keski, balta, av tüfeği ile bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden B.K., G.G., S.S., D.Y. ve Y.B. tutuklanırken, E.D. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TARİHİ KİLİSEDE MANGALA TEPKİ

Sayfa Yükleniyor...