Uygur: Emine Hanım ile konuşurken çok üzüldüm

Usta tiyatrocu Nejat Uygur'un eşi Necla Uygur Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA ziyaretinin engellendiğini açıklaması üzerine "ter boşandığı ve çok korkunçtu" dediği günlere döndü.

02.02.2010 - 12:02

Uygur: Emine Hanım ile konuşurken çok üzüldüm

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, eşi Emine Erdoğan'ın GATA ziyaretinin engellendiğini açıklaması, usta tiyatrocu Nejat Uygur'un eşi Necla Uygur'u "Korkunçtu" dediği o güne döndürdü.

Tiyatronun usta ismi Nejat Uygur, 2007 yılında kısmi felç geçirerek GATA'da tedavi altına alınınca; Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yanısıra muhalefet liderleri, kabine üyeleri ve çok sayıda sanatçı tarafından ziyaret edildi. Emine Erdoğan da, Nejat Uygur'un eşi Necla Uygur'u aradı ve ziyarete gelmek istediğini söyleyerek, "Bir mahzuru var mı?" diye sordu.

Sabah gazetesinin haberine göre Necla Uygur'un yanıtı, "Şeref duyarım" oldu. Uygur, Başbakan'ın eşinin protokolle karşılanması gerektiğini düşündü. GATA doktorlarına, "Başbakan'ın eşi ziyarete geliyor" dedi.

Uygur, daha sonra yaşananları şöyle anlattı: "Başbakanlıktan protokolle ilgili bir telefon gelmediğini bu nedenle protokolle karşılanmayacağını söylediler. Başbakanın eşini, türbanlı olması nedeniyle kabul edemeyeceklerini bildirdiler. Bu durumu da Emine Hanım'a benim iletmemi rica ettiler. Doktorlara 'Hastaneye eşarplı kadınlar giriyor' dedim. 'Onlar girebilir' yanıtını verdiler. 'Emine Hanım'a bunu nasıl iletirim' dedim. Benim düştüğüm durum, Emine Hanım'ın durumundan çok daha zordu."

Necla Uygur, “Çok zarif bir hanımefendi... Çok saygı duyarım. Ama ben askere de saygı duyarım. Eşim, bir albay çocuğu. Emine Hanım ve GATA'daki doktorların iyiliğini çok gördüm. Başbakan'ın çok iyiliğini gördüm. Bir yanda asker bir yanda Emine Hanım, iki arada bir derede kaldım. Emine Hanım'a telefon açtım. Özel kalemine, Çok üzüntü duyduğumu, zor durumda kalmamaları için gelmemelerini söyledim. Emine Hanım üzüntümü hemen anladı.

Dışarıda buluşma önerimi kabul etti. Bir araç gönderdi. Ankara Kalesi'ne gittik. Oturduk. Sohbet ettik. Yan yana gelince el ele tutuştuk. Torunlarımızdan konuştuk. Sarıldık ve öpüştük. Hoşgörülü. Ben yakından tanıdım. Emine Hanım bizden biri. Biz neysek Emine Hanım da o. Emine Hanım da böyle bir şeyin olmaması gerektiğini söyledi. Hala bayramlarda konuşuruz. Birbirimizi ararız” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...