Uyuşturucu kaçırmak için aile oldular

İstanbul'dan temin ettikleri 645 gram eroin ile 152 gram kokaini Antalya'da satmaya hazırlandıkları öne sürülen kişilerin aile görüntüsü katmak için yanlarına bir çocuk aldıkları öğrenildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.06.2010 - 18:28

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, istihbarat çalışması sonucu, İstanbul'dan, Antalya'ya sokak satıcılarına pazarlanmak üzere eroin ve kokain getirilmesinin planlandığını tespit etti.

Uyuşturucu maddeyi temin eden, sevkıyatı ve Antalya'daki satışı planlayan zanlıları belirleyen polis ekipleri, teknik ve fiziki takip çalışmasında, uyuşturucu maddenin Zeytinköy Mahallesi'nde yaşayan G.G. adlı kadın ile aynı mahalleden B.Ş. tarafından dikkat çekmemek amacıyla yanlarında bir çocukla aile görüntüsü yaratarak Antalya'ya getirilmek istendiğini saptadı.

İki zanlıyı, yanlarında akrabalık ilişkileri olan 14 yaşındaki M.M. ile bindikleri otomobilde İstanbul'a kadar takibe alan ve İstanbul'daki uyuşturucu teminini tespit eden Antalya polisi, iki zanlıyı Antalya'ya dönene kadar da takip etti.

Antalya'da buluşma sağlanan ve ''sokak satıcısı'' olarak nitelenen kişileri de tespit eden polis, uyuşturucu madde ve para alışverişinin yapıldığı Zeytinköy Mahallesi'nde düzenlenen operasyonla, otomobil içinde saklanan 645 gram eroin ve 152 gram kokaini ele geçirdi.

Operasyonda G.G. adlı kadın ile İstanbul'a birlikte gittiği B.Ş. adlı zanlı, yanlarında bulunan M.M. adlı çocuk ve uyuşturucu maddeyi Antalya'da satmayı planlayan H.H. ve Ş.T'yi yakaladı. Polis, uyuşturucu maddeyi İstanbul'da temin eden ve zanlılara pazarlayan N.N'yi de gözaltına aldı.

Bu arada aile görüntüsü yaratarak, polisin olası bir operasyonuna karşı tedbir almak isteyen G.G. adlı kadın ile B.Ş'nin, Antalya ve İstanbul arasındaki yolculukta cep telefonu kullanmadıkları da tespit edildi. Gözaltında bulunan M.M. adlı çocukla ilgili de Çocuk Şube Müdürlüğü'nde işlem yapıldığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma ile zanlıların sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...