Uyuşturucu kuryesinin ilginç tişörtü

Konya’da yakalanan 4 kuryeden birinin, teslimatta tanınmak için giydiği tişörtün üzerinde kenevir resmi bulunan ve bu resmin altında ''Marijuana (esrar) - I'm lovin it (ben bunu seviyorum)'' yazısı dikkat çekti.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.08.2010 - 17:26

Uyuşturucu kuryesinin ilginç tişörtü

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Diyarbakır'dan şehirler arası otobüsle kente uyuşturucu getirileceği bilgisine ulaştı.

Harekete geçen ekipler, Konya-Ereğli karayolu Konya girişinde, söz konusu şehirler arası otobüsleri farklı saatlerde durdurdu. Otobüslerde yapılan aramalarda toplam 18 kilogram esrar ele geçirildi.

Operasyonda, otobüslere ikişerli olarak binen Mehmet Muhsin U, Mazlum G, Ali Rıza O, Coşkun G. gözaltına alındı.

Zanlılardan Ali Rıza O'nun, uyuşturucuyu teslim alacak kişi tarafından tanınabilmek için, üzerinde, hint keneviri yaprağının altında ''Marijuana-I'm lovin it (Ben bunu seviyorum)'' yazılı tişört giydiği; bu durumun da otobüsü durdurup içinde şüphelileri arayan polisin işini kolaylaştırdığı öğrenildi.

4 zanlı, polisteki sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Zanlı Ali Rıza O, polise verdiği ifadesinde, söz konusu tişörtü kendisinin bir satıcıdan aldığını, üzerindeki İngilizce yazının ne anlama geldiğini bilmediğini, sadece teslimatı yapacağı kişinin kendisini kolayca tanıması için bu tişörtü giydiğini söyledi.

Ancak polis, kurye Ali Rıza O'ya bu tişörtün, esrarı kendisine teslim eden kişi ya da kişilerce verilmiş olabileceğini düşünüyor.

Sayfa Yükleniyor...