Uzayda yaşam bulundu mu?

NASA, dünya dışı yaşama ilişkin bir bilimsel bulgu konusunda bugün açıklama yapacak.

01.12.2010 - 18:13

Uzayda yaşam bulundu mu?

Amerikan uzay ajansı NASA, dünya dışı yaşama dair bir bilimsel keşifle ilgili basın toplantısı düzenleyeceğini açıklayarak, özellikle internette heyecan yarattı.


NASA kendi web sitesinden yaptığı açıklamada, 2 Aralık perşembe günü Türkiye saati ile 21.00'de, Dünya dışı yaşamın kanıtlarının araştırılması konusunda önemli sonuçları olacak bir astrobiyolojik bulguyu tartışmak için basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti. Basın toplantısı Washington'da yapılacak ve internet sitesi üzerinden de canlı olarak izlenebilecek.

Uzay ve Dünya dışı yaşam sevdalıları, bu açıklamanın ardından internet bloglarında çok sayıda spekülasyon üretirken, NASA, ünlü Science dergisinin koymuş olduğu yayın ambargosu nedeniyle keşifle ilgili hiçbir ayrıntıyı şu an vermiyor.

NASA'nın basın toplantısına katılacak isimler arasında, kurumun astrobiyoloji programını yöneten Mary Voytek, Amerikan Jeofizik Enstitüsü (USGS) astrobiyoloji araştırmacısı Felisa Wolfe-Simon, NASA'nın Goddard uzay merkezi astrobiyoloji uzmanı Pamela Conrad, Uygulamalı Moleküler Evrim Vakfı seçkin üyesi Steven Benner ve Arizona Üniversitesi Profesörü James Elser bulunuyor.

Astrobiyoloji, evrende yaşamın kökeni ve evrimi dahil olmak üzere, yaşamın bulunabileceği yerler ile nasıl devam ettiğini inceleyen bilim dalı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...