'Uzlaşmanın yılmaz savunucusu Hrant Dink'

Alman TV kanalı EinsExtra'da yayınlanan belgeselde Hrant Dink'e büyük bir bölüm ayrıldı ve Dink, 'Türkler ve Ermeniler arasında uzlaşmanın yılmaz savunucusu' olarak nitelendirildi.

Haberler 31.08.2010 - 13:12

'Uzlaşmanın yılmaz savunucusu Hrant Dink'

Daha önce de Ermeni soykırımı iddiasına ilişkin belgesel yayınlayan Alman 1. Devlet Kanalı ARD'ye bağlı EinsExtra kanalı yeni bir belgesel yayınladı.

EinsExtra kanalında, Ermeniler’in kökleri antik dünyaya uzanan dünyanın en eski uygarlıklarından biri olduğu belirtildi.

Alman kanalı Ermeniler’in ’de 20. yüzyılın başlarında soykırıma uğradığını öne sürerken 19 Ocak 2007’de uğradığı silahlı saldırıda ölen Hrant Dink cinayetine de geniş yer verdi.

53 dakikalık programda Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dink, Türkler ve Ermeniler arasında uzlaşmanın yılmaz savunucusu olarak nitelendirildi.

Türkiye’de çeşitli gazeteci, yazar ve politikacı ile röportajların yapıldığı, Hrant Dink’in yaşamındaki bazı fotoğrafların da ekrana getirildiği belgeselde, Dink cinayeti ile ilgili birçok sorunun henüz yanıt bulamadığı cinayetin Ergenekon ile bağlantısının tartışıldığı aktarıldı. (dha)

Sayfa Yükleniyor...