Uzman çavuş Alper Deveci, aralarındaki sorunlar nedeniyle evi terk ederek ailesinin yanına giden Aynur Deveci ile telefonla görüşerek, Kartepe Ataevler Mahallesi Kemalpaşa Caddesi üzerindeki eve geldi.

Aynur Deveci ile yeğeni Bahar Bozcan evden kaçarak komşularına sığındı.

Alper Deveci silahını çıkararak kaynanası Nurhan Yaktı, baldızı Aysun Bozcan'ın üzerine kurşun yağdırırken, kurşunlardan biri ise Aysun Bozcan'ın kızı 9 yaşındaki kızı Fundanur Bozcan'ın sağ eline isabet etti.

Silah seslerini duyanlar polise ihbarda bulundu. Alper Deveci olay yerinden kaçarken, olay yerine gelen polis uzman çavuşun peşine düştü.

Sağlık ekibinin yaptığı inceleme sonucu Aysun Bozcan'ın öldüğü belirlendi. Yaralanan Nurhan Yaktı kaldırıldığı özel bir hastanede ameliyata alındı. Elinden yaralanan Fundanur Bozcan ise kaldırıldığı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Ölen Aysun Bozcan'ın da eşinin uzman çavuş olduğu öğrenildi.

Uzman Çavuş Alper Deveci geldiği 24 plakalı araç ile kaçarken, İzmit Rafet Karacan Bulvarı yakınlarında kaza yaptı. Alper Deveci bir taksiye binerek kaçtı.

Alper Deveci'yi yakalamak için çalışmaları devam ederken, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Aysun Bozcan'ın cenazesi otopsi için Asri Mezarlık morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.