İstanbul’un Küçükçekmece İlçesi’nde, saçı uzun ve gözünde lens olduğu için kendisine hakaret eden 9 kişi ile ettiği kavga sonucu bıçaklanarak 18 gün önce öldürülen üniversite öğrencisi Aykut Alıcı’nın (19) ailesi ve yakınları isyan etti.

Saçı uzun ya da lensli oluşu gibi çok basit bir nedenden evladını kaybetmiş olduğuna inanamadığını belirten anne Songül Alıcı, “Benim oğlum bıçak değil kalem tutuyordu. Bu caniliktir. Adalete güveniyorum.” diye gözyaşı döktü. Cinayeti protesto eden Aykut Alıcı’nın arkadaşları, caddeyi bir süre trafiğe kapatıp yürüyüş yaptı ve slogan attılar.

DHA'da yer alan habere göre, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Aykut Alıcı, 18 gün önce Mehmet Akif Mahallesi’nde, daha önce kendisine güzünde lens ve saçı uzun olduğu için “İ.ne, T.p” diye hakaret ettiği öne sürülen 9 kişi ile yine tartıştı. Tartışmanın ardından, içlerinden biri bıçağını çekerek Alıcı’nın kalbine sapladı. Ağır yaralanan Alıcı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yakalanan Celal T., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

POLİSLER KORUYAMADI
Acıları bir türlü dinmeyen Aykut Alıcı’nın annesi Songül Alıcı ve yakınları, dün saat 23.30 sıralarında cinayetin işlendiği adreste toplandı. Mum yakıp güller atan anne Songül Alıcı fenalık geçirip bayılınca evine götürüldü. Yakınları, cinayetin işlendiği yere polis merkezinin yaklaşık 300 metre mesafede olduğunu belirterek, “Daha önce de Aykut yine aynı grubun saldırısına uğramış ve kaçarak polis merkezine sığınmıştı. Saldırgan grup polis merkezi etrafında toplanıp yine tehdit etmişlerdi. Bir kişi yakalandı, diğer 8 kişi nerede. Aykut’u polis koruyamadı” diye tepki gösterdiler.

CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTILAR
Cinayetin işlendiği sokakta toplanan Aykut Alıcı’nın okul ve mahalle arkadaşları, mum yakıp yürüyüş yaptı. Caddeyi trafiğe kapatan grup, “Devlet katillerin cezasını verecek. Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganı attı.