"Vaadi veren MHP'li başkanın partide yeri yok"

MHP Lideri Bahçeli, düşürülen Rus uçağının pilotunun ailesine Kemer'den ev teklif eden MHP'li Belediye Başkanı'nın ihraç edileceğini söyledi.

Anadolu Ajansı 03.07.2016 - 03:51 | Son Güncelleme : 03.07.2016 - 03:53

"Vaadi veren MHP'li başkanın partide yeri yok"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından İzmit'te bir restoranda düzenlenen iftar programına katıldı.

Bahçeli,  burada yaptığı konuşmada, MHP'den seçilen Antalya'nın Kemer ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün düşürülen Rus uçağında son nefesini veren pilotun ailesine ev vaadinde bulunduğunu anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Bu izansızlığın, bu şuursuzluğun tarifi yoktur. Şehitlerimizi aklının ucuna dahi getirmekten bihaber bu belediye başkanının yaptığı tek kelimeyle parti ilkelerimize, davamızın emanetlerine saygısızlıktır. Rus pilotunun ailesine ev vermeyi düşünen bu belediye başkanı, Türkmen katillerine, egemenlik haklarımızı ihlal eden mütecaviz emellere kucak açmıştır. Böyle bir şahsın Milliyetçi Hareket Partisinde yeri olmaz, olmayacaktır.

Türkmen Dağı'na bomba atıp, Bayırbucak Türkmenlerinin kanını dökenleri taltif etmeye cüret edenlerin bir saniye bile aramızda durması kendimizi inkardır ve bu belediye başkanı bizim için yok hükmündedir. Bu şahsın paradigma değişimcisi olması, Milliyetçi Hareket Partisinin nasıl bir saldırı ve oyunla karşı karşıya olduğunun en açık ispatıdır.

Böylesi garabet kişiler, yeri gelirse PKK'lılara çiçek verir, yeri gelirse IŞİD'çi canilere ikramda bulunur, sırf döviz uğruna Türk düşmanlarına boyun eğer. İşte bu yüzden Milliyetçi Hareket Partisi temizlenecek ve kendine gelecektir. Önümüzde arınma mevsimi vardır. Önümüzde iç muhasebe dönemi bizleri beklemektedir."

Sayfa Yükleniyor...