Vahşi cinayete kurban giden Suriyeli kadın ve çocuğu için cenaze töreni

Sakarya'da öldürülen Suriyeli hamile kadın ve 10 aylık bebeği için cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı.

İHA 08.07.2017 - 15:39 | Son Güncelleme : 08.07.2017 - 15:50

Vahşi cinayete kurban giden Suriyeli kadın ve çocuğu için cenaze töreni
Öldürülen kadın ve çocuğunun cenaze namazı Türkiye'de kılınmıştı.

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde tecavüz edildikten sonra başına taşla vurularak öldürülen Suriyeli hamile kadın ve 10 aylık bebeği Adapazarı ilçesi Orhan Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Suriye’nin İdlip şehrine gönderildi.

Gözyaşlarının sel olduğu cenazeye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal da katıldı.

Kaynarca ilçesi Birlik Mahallesi'nde 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun (20) ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun, Birol Karacal ve Cemal Bay isimli şahıslar tarafından kaçırıldıktan sonra tecavüz edilmiş, ardından başına taşla vurularak öldürülmüştü. Hamile kadın ve 10 aylık bebeğinin cansız bedeni, İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından dün gece Sakarya’ya getirilmişti.

Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Görmez gözyaşlarını tutamadı.
Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Görmez gözyaşlarını tutamadı.

Genç kadın ve 10 aylık bebeği için Adapazarı Orhan Camii’nde öğle namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in kıldırdığı cenaze namazı öncesi ve sonrası yüzlerce vatandaş idam sloganı attı. Genç kadının eşi Halid Al-Rahmun ve yakınları ayakta durmakta zorluk çekti.

Cenaze törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

Cenaze töreninde çok sayıda kişi hazır bulundu.
Cenaze töreninde çok sayıda kişi hazır bulundu.

9 aylık hamile Emani Al-Rahmun (20) ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun’un cenazeleri, cenaze namazından sonra Suriye’nin İdlip kentine götürülmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...